درباره کلینیک

کلیاتی ازدرمانگاه های خیریه

درمانگاه خیریه؛ بنیاد عام المنفعه ای است که تامین کننده نیاز پزشکی و درمانی افراد جامعه می باشد و با هدف ارتقای بهداشت و سلامت کشور در مناطق محروم و نیازمندان احداث می شود

فعالیت درمانگاه خیریه متناسب با نیاز افراد شکل می گیرد و در بخش های مختلف درمان ،پیشگیری و آموزش به ارائه خدمات می پردازد .

با اتخاذ تدابیر مناسب، بهره گیری از ظرفیت موسسات خیریه و نیکوکاران باید کمک کرد تا مراکز درمانی همسو با نیاز جامعه پیش بروند.

تمامی افراد جامعه قادر به رفع نیازهای ابتدایی خود مانند بهداشت و درمان نیستند . بیماران در بسیاری از مناطق شهری و روستا های محروم ،برای دسترسی به خدمات درمانی با مشکل مواجه هستند و یا در صورت دسترسی نیز قادر به پرداخت هزینه های درمانی خود نیستند؛ بنابراین موسسات خیریه و خیرین ؛ در مسیر تامین نیاز های درمانی قشر کمتر توانمند به لحاظ مالی؛ گام برداشته و با ساخت مراکز پزشکی تامین هزینه های درمانی و دارویی و تجهیز بیمارستان ها، نیازمندان را یاری میکنند.

درمورد پرداختی های این درمانگاه ها باید گفته شود که کلیه هزینه های درمانی در درمانگاه خیریه مطابق با آیین درمانگاه های خیریه انجام می گیرد.

در زمینه خدمت رسانی به اقشار محروم و نیازمند علاوه بر درمانگاه های خیریه، بیمارستان های بخش دولتی هم تا حدودی موفق بوده اند اما به علت تعداد مراجعین پوشش دهی آن ها کاسته شده است.

اهداف،رسالت وتاریخچه مجموعه درمانی خیریه نور

به لطف و مدد پروردگار مهربان در اردیبهشت ماه سال 1395 نگرش خیر اندیشانه شهروندان گرامی این بار در حوزه ای دیگر متبلور گردید و با همراهی مردم و خیرین مجموعه درمانی خیریه نور سراوان راه اندازی و به بهره برداری رسید .

این مجموعه ماحصل خرد جمعی و هم یاری گروهی است با هدف کاهش مشکلات و عقب ماندگی های بهداشتی و درمانی و در اختیار گذاشتن امکانات ممکن و شایسته شهروندان ایجاد گردید و ازآنجاییکه یکی از رسالت های اصلی این مجموعه حمایت از توان اقتصادی در عین تکریم و احترام مراجعین است؛ تعرفه ارائه خدمات در این مکان بصورت دولتی و خیریه می باشد، اما این مجموعه با توجه به رایزنی های انجام داده از طریق وزارت بهداشت بنا به رسالت مجموعه و حمایت از قشر کم درآمد همانند مراکز دولتی و بیمارستان ها از بیماران تعرفه دولتی اخذ مینماید.

مجموعه خیریه حامیان نور بصورت عام المنغعه بوده که عواید حاصل از آن صرف هزینه های نگهداری رایج, تامین حقوق نیرو های انسانی شاغل، پزشکان متخصص و کارشناسان مربوطه می گردد.

این مجموعه به همت خودجوش هیئت موسس آن و با حمایت مردمی راه اندازی و تمامی تجهیزات و امکانات آن وقف عام بوده و متعلق به هیچ فرد، گروه، سازمان و یا نهادی نمی باشد .

نحوه اداره این درمانگاه توسط خادمین موسس حقیقی بوده که آنان در اموال این مکان طبق اساسنامه تنظیمی توسط اعضا هیچگونه دخل و تصرف مالکیتی فردی و گروهی ندارند و جهت اداره درمانگاه هیچگونه سهم و حقوقی و مزایای دریافت نمی نمایند.

بخش های درمانی خیریه نور :

پزشک عمومی :

مجوعه درمانی خیریه نور در دو شیفت صبح و عصر و در تمام روز های هفته اعم از روز های تعطیل  دارای پزشک عمومی میباشد که تا حدودی  نیاز شهر را کاهش داده است اما مراجعات بسیار زیاد مردم نشان از آن دارد که هنوز نیاز شهر به حضور پزشک با تعرفه دولتی ارضا نشده و همچنان میطلبد که این بخش گسترش پیدا کرده و تعداد  پزشکان افزایش یابد تا دسترسی مردم شهرستان و حومه به پزشکان عمومی با تعرفه دولتی تسهیل شود.

پزشک عمومی شیفت صبح یعنی دکتر ملازهی با بیمه های سلامت،نیروهای مسلح ،بانک کشاورزی،صادرات،تجارت،سپه و سایر اقشار قرارداد دارد. اما پزشک عمومی شیفت عصر با هیچکدام از بیمه ها قرارداد ندارد.

سونوگرافی :

از دیر باز مردم شهرستان و حومه از محدود بودن مراکز سونوگرافی فقط به دو عدد رنج میبردند و مراجعه انبوه بیماران جهت انجام سونوگرافی و ازدحام مردم در این مراکز سبب آزردگی این عزیزان علاوه بر رنجش حاصل از بیماری میشد .

با یاری خداوند و همت خیرین نیک اندیش،  مجموعه مجهز به دستگاه سونوگرافی شد و هم اکنون در حال ارائه خدمت به مردم عزیز شهرستان و حومه میباشد .

تعرفه سونوگرافی به صورت آزاد دولتی حساب می شود، یعنی چیزی مابین آزاد و دولتی. در واقع همان مبلغی که اگر به بیمارستان هم مراجعه کنید و دفترچه بیمه و قراردادی نداشته باشید ازتون دریافت می کنند.

دندانپزشکی:

با توجه به نیاز مردم شهرستان و حومه، قسمت دندانپزشکی مجموعه با تعرفه دولتی درحال ارائه خدمت به مردم مبیاشد .

متخصص داخلی :

به منظور تسهیل دسترسی مردم عزیز شهرستان و حومه  به پزشکان متخصص با تعرفه دولتی،  این مجموعه دارای متخصص داخلی  مجرب میباشد  که آماده خدمت رسانی به مردم است.

مامایی :

متخصص عفونی :

دکتر ابوالحسن صفدری

با بیمه های تامین اجتماعی،نیروهای مسلح و همه ی بیمه های سلامت قرارداد دارند.

آندوسکوپی:

تزریقات و پانسمان و بخیه سرپایی

آزمایشگاه :

ساعات کاری درمانگاه:

پرسنل درمانگاه از ساعت ۷ صبح الی ساعت ۲۳ شب در خدمت همشهریان عزیز می باشند.

نوبت دهی تمام قسمت ها از ساعت ۷ صبح با سیستم و دستگاه های نوبت دهی در محل درمانگاه انجام می شود.

شماره تماس جهت نوبت دهی : 05437640191 – 05437640192

نام خدمتشیفت صبحشیفت عصر
پزشک عمومیساعت ۸ تا ۱۴ساعت ۱۵ تا ۲۳
سونوگرافیساعت ۸ تا ۱۳ساعت ۱۷ تا ۲۳
متخصص عفونیساعت ۱۷ تا ۲۳
ماماییساعت ۱۷ تا ۲۰
دندان پزشکی
تزریقات و پانسمان و بخیهساعت ۷ تا ۱۴ساعت ۱۴ تا ۲۳
آزمایشگاه
آندوسکوپی (سه شنبه و پنج شنبه)هر روز ۵ نفر

آمار پرسنل درمانگاه :

عنوان شغلتعداد نیرو
تزریقات آقایان۴ نفر
تزریقات بانوان۳ نفر
پذیرش۳ نفر
پزشکان عمومی۶ نفر
سونوگرافی۴ نفر
مامایی۱ نفر
آندوسکوپی۲ نفر
پزشکان متخصص۲ نفر
کارپرداز۱ نفر
انباردار۱ نفر
حسابدار۱ نفر
کارشناس سپهر ( سیستم نوبت دهی)۱ نفر
مسئول امور اداری۱ نفر
تاسیسات۱ نفر